עורך דין פלילי
 
רחוב המנופים 8  (בית אופק),  הרצליה פיתוח,   טל':  09-9568980,  פקס: 077-5558572
   
                                    צור קשר פורום русский רקע אישי עמוד הבית

מחיקת רישום פלילי

 
 

מחיקת רישום פלילי –

עורך דין פלילי יוסי לין מתמחה בנושא מחיקת רישום פלילי מהמסוף המשטרתי.

חשיבותו של המרשם הפלילי לכל אדם הינה רבה, שכן פעמים רבות גופים ציבוריים ואף פרטיים מתנים קבלה לעבודה בהצגת תעודת יושר. האמת היא כי "תעודת יושר" הינה מונח מטעה שכן למעשה לא קיימת היום תעודת יושר, אלא מדובר במרשם הפלילי שמנהלת משטרת ישראל עפ"י חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א-1981.

אדם בעל מרשם פלילי יהיה מנוע מלהתקבל לעבודה במקומות עבודה רבים, בין אם מדובר במניעה עפ"י חוק, ובין אם מדובר בהחלטה של גוף פרטי שלא יהיה מעוניין להעסיק עובד אשר יש לו "תיק פלילי".

בעניין זה יש להבחין בין תיקים אשר הוגש בהם כתב אישום ובית המשפט הרשיע את הנאשם או מצא אותו אשם בעבירה אף ללא הרשעה, לבין תיקים שנסגרו על ידי המשטרה או הפרקליטות באחת העילות של חוסר ראיות או העדר עניין ציבורי.

יש להדגיש כי כל אדם הינו בחזקת חף מפשע עד שהוכח אחרת בביהמ"ש. דהיינו, לא חקירה משטרתית ולא פרקליט קובעים את אשמתו של אדם, ולפיכך גם כאשר נפתח כנגד חשוד חקירה פלילית, עדיין הוא בחזקת חף מפשע, ולכן בהגדרה אין לו "עבר פלילי".

עם זאת, גם עצם החקירה הפלילית מטילה לעיתים כתם על אדם, אשר עלול להפריע לו בדרכים שונות ולמנוע ממנו למשל להתקבל למקומות עבודה שונים.

כדי להביא למחיקת הרישום הפלילי, יש לנקוט בדרכים שונות בהתאם למקרה. כאמור, יש להבחין בין גיליון ההרשעות הקודמות הכולל רישומים בהם הורשע אדם בביהמ"ש, או אף נמצא אשם "ללא הרשעה", לבין תיק שנסגר עם סיום החקירה המשטרתית.

תיק שנסגר עם סיום החקירה המשטרתית יכול להיסגר בעילה של חוסר אשמה, חוסר ראיות או העדר עניין לציבור. קיימת חשיבות רבה לעילת הסגירה, שכן תיק אשר נסגר בחוסר אשמה נמחק לגמרי מהרישום במסוף המשטרתי, ואילו תיקים שנסגרו בעילה של חוסר ראיות או העדר עניין לציבור ימשיכו להופיע ברישום במסוף המשטרתי ברשימת התיקים הסגורים. במיקרים אלו יש לפעול כדי לשנות את עילת הסגירה.

יש לציין כי ניתן למצוא מידע בנוגע לדרכים השונות בהם ניתן להביא למחיקת הרישום הפלילי, אך יש לזכור כי להליך זה יש חשיבות רבה, ועורך דין פלילי מקצועי ומנוסה יידע לא רק לנקוט בהליך הפורמלי המתאים בהתאם לסוג המקרה, אלא לבחון את התיק לגופו ולהעלות את הטיעונים המשפטיים והעובדתיים הרלבנטיים לאותו מקרה בצורה שתמקסם את הסיכוי להביא לסגירת התיק.

עוד יש לציין את זכותו של החשוד לעיין ולהעתיק את חומר הראיות בתיק שנסגר, אף אם לא הוגש בו כתב אישום. יש חשיבות רבה ללמוד את כל חומר הראיות הרלבנטי בטרם נעשית הפניה למחיקת הרישום הפלילי, ועורך דין פלילי יידע להציג ולהדגיש את ההיבטים העובדתיים והמשפטיים העולים מחומר הראיות בצורה שעשויה להביא למחיקת הרישום הפלילי. לעיתים קרובות, נקודת המבט של התובע/ החוקר המשטרתי שונה מנקודת מבטו של הסנגור, ולכן יש חשיבות רבה שהסנגור יציג בפני הגוף המוסמך את טיעוניו המתבססים על חומר הראיות באופן שעשוי לשכנע את הגורם המוסמך למחוק את הרישום הפלילי.

כמו כן, יש לציין כי בפני הגוף המוסמך עומד חומר הראיות בלבד אשר אספה המשטרה במהלך החקירה המשטרתית. עם זאת, לעיתים קרובות קיימים שיקולים נוספים שעשויים להביא למחיקת הרישום הפלילי, שאינם עולים מחומר הראיות בתיק. לעיתים עשויים אלו להיות נסיבות אישיות מיוחדות, לעיתים ראיות שאינן מצויות בידי המשטרה, ועוד, כל מקרה על פי נסיבותיו. לכן יש חשיבות רבה להתייעץ עם עורך דין פלילי, אשר ניסיונו המקצועי ומקצועיותו עשויים להביא לתרומה רבה בהליך של מחיקת הרישום הפלילי.

משרד עורך דין פלילי יוסי לין בעל ניסיון וידע עשיר במחיקת רישומים פליליים, וייצג בהצלחה מיקרים רבים אשר הסתיימו במחיקת הרישום הפלילי.

הנך מוזמן/נת להתקשר ולקבל ייעוץ ראשוני חינם בנוגע למחיקת הרישום הפלילי.


 

תפריט האתר  עורך דין גירושין,עורך דין פלילי, עורכי דין בראשון לציון, עורך דין גירושין

CS Media :בניית אתרים באינטרנט