עורך דין פלילי
 
רחוב המנופים 8  (בית אופק),  הרצליה פיתוח,   טל':  09-9568980,  פקס: 077-5558572
   
                                    צור קשר פורום русский רקע אישי עמוד הבית

עורך דין פלילי בהארכת מעצר - חשיפה של מחדלי חקירה

 
 

תקיפה וגרימת חבלה חמורה – מחדלי חקירה שהובילו לשחרור כבר בהארכת המעצר הראשונה !.

במדרחוב בירושלים פרצה קטטה במהלכה נפגע בידו קטין אשר נותח ואושפז. לביהמ"ש הובא חשוד שנטען כלפיו כי הוא יחד עם אחרים תקף את הקטין וגרם לחבלתו. מנגד, טען החשוד בחקירתו כי הוא הותקף בקטטה וכי לא הוא תקף את הקטין וגרם לחבלתו.

עורך דין פלילי יוסי לין חקר את הטוען המשטרתי, וחשף שורה של מחדלי חקירה.

ראשית, חוקר המשטרה לא סיפק הסבר מדוע נעצר החשוד רק כעבור כ- 11 יום לאחר הקטטה, אעפ"י שזהותו היתה ידועה למשטרה זמן ניכר לפני מעצרו. הסברו של חוקר המשטרה כאילו נעשה ניסיון לאתר את החשוד לא התקבל. עוד השיב חוקר המשטרה לעורך דין פלילי יוסי לין כי עד למועד הדיון בהארכת המעצר, לא נתפסו מצלמות אבטחה שניצבות במקום. החוקר המשטרתי טען כי זוהי אחת מפועלות החקירה שהמשטרה מבקשת לעשות, אך לא היו לו הסבר מדוע פעולה זו לא בוצעה מיד בסמוך לאירוע. עוד חשף עורך דין פלילי יוסי לין כי זהות מעורבים אחרים ידועה למשטרה, ואעפ"י הם טרם נעצרו. עורך דין פלילי יוסי לין טען כי בשל מחדלי החקירה והשתהות המשטרה, לא ניתן לטעון כי קיימת עילת של שיבוש הליכי חקירה, ולעניין עילת המסוכנות טען עורך דין פלילי יוסי לין כי לאור גילו הצעיר של החשוד והעדר עבר פלילי, ניתן להסתפק בחלופת מעצר למשך מספר ימים ולהורות על שחרורו של החשוד למעצר בית בבית הוריו.

ביהמ"ש קיבל את הטענות, וקבע כי "מירווח הזמן שחלף מאז ועד היום מקהה במידה מסויימת את עוצמתה של עילת השיבוש", והורה כי החשוד ישוחרר למעצר בית ל- 7 ימים.

 חזרה לעמוד הקודם


 

תפריט האתר  עורך דין גירושין,עורך דין פלילי, עורכי דין בראשון לציון, עורך דין גירושין

CS Media :בניית אתרים באינטרנט