עורך דין פלילי
 
רחוב המנופים 8  (בית אופק),  הרצליה פיתוח,   טל':  09-9568980,  פקס: 077-5558572
   
                                    צור קשר פורום русский רקע אישי עמוד הבית

מוכר התכשיטים - האם היד על הדק המעצר קלה מדי ?

 
 

מוכר התכשיטים  - האם היד על הדק המעצר קלה מדי ?

לביהמ"ש הובא להארכת מעצר בעל חנות תכשיטים שנחשד בעבירות של החזקת נכס חשוד כגנוב ושיבוש מהליכי משפט. מדובר באדם כבן 66, נעדר עבר פלילי, במצב בריאותי לא תקין שזהו לו מעצרו הראשון.

חוקר משטרת נתניה ביקש להאריך את מעצרו של החשוד ב- 7 ימים.  בדיון המעצר טען עורך דין פלילי יוסי לין כי אין כלל ראיות שהרכוש שנתפס בחנותו של המוכר הינו רכוש גנוב, וגם אם כן אזי אין ראיות לכך כי החשוד ידע שמדובר ברכוש שהוא לכאורה גנוב. מכל מקום טען עורך דין פלילי יוסי לין כי אין עילה להארכת מעצרו וניתן להמשיך את החקירה גם כשהחשוד משוחרר, וזאת בשים לב לסוג העבירה המיוחסת לחשוד ולעובדה כי מדובר באדם נורמטיבי ללא עבר פלילי כלל, ובשים לב לנסיבותיו האישיות של החשוד. בסופו של דבר, החליט ביהמ"ש שלא להיעתר לבקשה המעצר, והורה על הארכת המעצר ביום אחד בלבד.

למחרת הגיע חוקר המשטרה בשנית עם בקשת לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים, לרבות מעצר בית למשך 7 ימים וכן הפקדה במזומן. במהלך הדיון התברר כי המשטרה לא ביצעה שום פעולת חקירת מעת שביהמ"ש האריך את מעצרו. !!.

עורך דין פלילי יוסי לין טען כי גם מעצר בית פירושו פגיעה בחירותו של האדם, ועפ"י הלכת ביהמ"ש העליון מעצר הבית איננו צריך להיות חלופה אוטומטית למעצר אלא יש לשקול האם אכן מעצר הבית הכרחי להשגת תכלית כלשהי, ובמקרה זה להבטחת צורכי החקירה. עורך דין פלילי יוסי לין התנגד גם להפקדה כספית, וזאת בשים לב לעובדה כי מדובר בחשוד בעל כתובת קבועה, ובעל חנות עם כתובת קבועה, ולכן ניתן להסתפק בחתימה על ערבות עצמית וערבות צד ג'. ביהמ"ש קיבל את הטענות והורה על שחרורו של החשוד בתנאים של חתימה על ערבות צד ג' וערבות עצמית בלבד.

המסקנה העולה ממקרה זה הינה כי החשוד שהה במעצר שווא, שכן המשטרה לא ביצעה כל פעולת חקירה בזמן שהוארך מעצרו, וכי היד על הדק המעצר קלה מדי והמשטרה הפריזה מלכתחילה בבקשתה לעצור את החשוד למשך 7 ימים. גם בדיון השני, כאשר נציג המשטרה הסכים לשחרר את החשוד, שוב הוא ביקש לפגוע בחירותו של החשוד למעלה מן הנדרש ולהשית עליו מעצר בית למשך 7 ימים.

חזרה לעמוד הקודם

 

 

 


 

תפריט האתר  עורך דין גירושין,עורך דין פלילי, עורכי דין בראשון לציון, עורך דין גירושין

CS Media :בניית אתרים באינטרנט